×

ÇÖLYAK FARKINDALIĞI İÇİN YÜRÜDÜK !

Tarih: 01.01.1900

...

Tüm dünyada her yıl 9 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerle kutlanan Çölyak Farkındalık Günü kapsamında Çölyak’a dikkat çekmek amaçlanıyor.

 

Ülkemizde Çölyak bilinirliği oluşturulması çalışmalarını titizlikle sürdüren ESEV, Çölyak’ın tanınması ve teşhis & tedavisinin yaygınlaştırılması için projeler geliştiriyor. Bu yılki Dünya Çölyak Günü münasebetiyle de 8 Mayıs Pazar günü 13.00-16.00 saatleri arasında ESEV tarafından gerçekleştirilen Çölyak farkındalık etkinliği kapsamında, İstanbul’da Kadıköy Bağdat Caddesi (Feneryolu- Suadiye hattı) boyunca ESEV bursiyer ve gönüllüleri tarafından çölyak hakkında bilgilendirme broşürlerinin dağıtılması, dikkat çekici Çölyak sloganları içeren dövizlerin taşınması, tüm dünyada çölyak rengi olarak kabul edilen yeşil renkli kokartların dağıtımı ve bilinçlendirme anketi çalışmalarına yer verildi.

 

İstanbul’daki etkinlik dışında, Başta İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İzmir Saat Kulesi, Bursa Tophane Saat Kulesi olmak üzere Türkiye genelinde bulunduğu ili temsil eden kale, kule, köprü gibi sembol yapılar yeşil renkle renklendirilerek Çölyak farkındalığı yaratıldı.

 

Sosyal sorumluluk anlayışıyla bir araya gelen ESEV bursiyerlerinin ve gönüllülerinin katkısıyla gerçekleştirilen etkinlikler ile toplumda çölyak farkındalığının yaratılması amaçlanıyor.

© Copyright 2021 ESEV